Akademia Skutecznego Działania w Marózie

W dniach 17-19 maja 2018 roku przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w XVII Ogólnopolskim Spotkaniu Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich – Maróz 2018. Tegoroczne Spotkanie odbyło się pod nazwą „Akademia Skutecznego Działania”. Założeniem było zdobycie wiedzy na temat skutecznego dążenia do osiągnięcia założonych celów i unikania niepowodzeń. Wszystko to w niesamowitych okolicznościach przyrody!

Spotkanie było bardzo intensywne – uczestnicy brali udział w różnorodnych wykładach i warsztatach:

  • Obywatele a samorząd – wykład poświęcony w dużym stopniu zbliżającym się wyborom samorządowym oraz związanymi z nimi kwestiami prawnymi i organizacyjnymi (nowe procedury wyborcze) .

  • Rób coś, kochaj coś, nie bądź gałganem – wykład motywujący do działania na rzecz dobra wspólnego.

  • Pokażmy się! Wspólnie opowiedzmy o tym ile dobrego robią organizacje społeczne w Polsce – wykład prezentujący akcję mającą na celu ukazywanie pozytywnych aspektów działania organizacji pozarządowych.

  • Aby dobrze o nas mówili – warsztaty dotyczące budowania wizerunku organizacji społecznych.

  • Historie lokalne – praca z pamięcią – zajęcia ukazujące możliwe formy gromadzenia lokalnych materiałów archiwalnych.

  • Razem czy osobno – gra symulacyjna Archipelag – gra pokazująca jakie efekty przynosi wspólne działanie oraz czy i jaki wpływ na podejmowane decyzje mają pojedyncze głosy.

  • Wasze działania, wasze sukcesy – uczestnicy dzielili się własnymi doświadczeniami.

Trzydniowe Spotkanie w Marózie przyniosło nam nowe kontakty i zainspirowało do dalszych działań. Po jego zakończeniu odwiedziliśmy także Garncarską Wioskę, która wywarła na nas ogromne wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *