Festiwal Wilkowian 2017

23 września 2017 r. przed budynkiem strażnicy OSP w Wilkowie Polskim już po raz drugi odbył się Festiwal Wilkowian. Jest to wydarzenie cieszące się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców naszych wiosek. Pod sztandarem tej imprezy swoje siły łączą trzy miejscowości: Wilków Polski, Nowy Wilków i Wilków nad Wisłą.

W czasie ostatniego Festiwalu nie zabrakło rywalizacji, która zdecydowanie zdominowała plan wydarzenia. Nagrody Sołtysów czy Wójta Gminy Leoncin można było zdobyć chociażby w konkursie na najlepszą nalewkę, a także najsmaczniejszy swojski wypiek. Najwięcej emocji wzbudził quiz z wiedzy o okolicach. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z każdego z Wilkowów. Zwycięstwo odniosła reprezentacja Wilkowa nad Wisłą pod przewodnictwem tamtejszego sołtysa Andrzeja Kalisza.

Na festiwalowej scenie mogliśmy zobaczyć Pawła Ptaszkiewicza w jego autorskim programie dla dzieci. Stefan Ziembiński wykonał kilka utworów m.in. z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. Podziwialiśmy występ nauczycieli warszawskiej szkoły flamenco. Na finałową, taneczną zabawę zaprosiły nas zespoły Drinking Stones i Loose Band z Nowego Dworu Mazowieckiego. Całe wydarzenie poprowadzili Janusz Jezierski i Dawid Frączak.

Tak bogata lista atrakcji Festiwalu Wilkowian to wynik współpracy mieszkańców chcących urozmaicić lokalną rzeczywistość. W stu procentach pokrywa się to z hasłem towarzyszącym wydarzeniu od samego początku, czyli października 2016 roku. Brzmi ono: „łączymy się, aby pochwalić tym, co swojskie, smaczne i piękne”. Satysfakcja płynąca z budowania tak fantastycznej imprezy jest bezcenna. Od dwóch lat Wilkowianie pokazują, że dla chcącego, nie ma nic trudnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *