Biegnij z nami po zdrowie

Biegnij z nami po zdrowie

Czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie dnia niż dawka pozytywnej energii i ruch na świeżym powietrzu? Ci co dołączyli do naszej inicjatywy „Biegnij z nami po zdrowie” przekonali się, jak wiele korzyści przynosi regularne bieganie. W minioną sobotę, 8 czerwca, spotkaliśmy się na starcie, by wspólnie promować zdrowy tryb życia i cieszyć się aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Zawodnicy stanęli na starcie w 14 kategoriach, od przedszkolaków po dorosłych i miłośników Nordic Walking. Każdy start poprzedziła sportowa rozgrzewka, a dzieci, które czekały na swoją kolej miały okazję, by wziąć udział we wspólnej zabawie. Dla wszystkich uczestników były pamiątkowe medale, dyplomy oraz poczęstunek. O puchary zawalczyły również zaproszone szkoły: IV miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kazuniu Nowym, III miejsce Szkoła Podstawowa z Kazunia Polskiego, II miejsce Szkoła Podstawowa w Głusku z siedzibą w Nowych Grochalach oraz I miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leoncinie.

„Biegnij z nami po zdrowie” okazało się wielkim sukcesem. Uczestnicy nie tylko poprawili swoją kondycję fizyczną, ale również mieli okazję spędzić czas w miłym towarzystwie, z dala od codziennych obowiązków. Wspólne bieganie zintegrowało naszą społeczność i pokazało, że nasi mieszkańcy lubią zarówno sportową rywalizację jak i wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Enjoy Leoncin we współpracy z gminą Leoncin oraz UKS Goliat Leoncin. Patronatem medialnym wydarzenie objął: Kurier Nowodworski, Gazeta Nowodworska oraz Wirtualny Nowy Dwór. Nad bezpieczeństwem wydarzenia czuwała OSP z Leoncina.

Zadanie publiczne „Biegnij z nami po zdrowie” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

#Mazowszepomaga,

#programywspacia

#solidarnośćmazowiecka