21 czerwca, wspólnie z etnografkami odbył się objazd gminy Leoncin. Na paniach największe wrażenie zrobiły nadwiślańskie krajobrazy. Na zaplanowanym spotkaniu opowiemy o naszym projekcie i mieszkańcy będą mieli możliwość umówienia się na indywidualne wywiady.

——————————————————————————————————————-

Zadanie publiczne „Nasza historia” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

W ramach projektu „Nasza historia” odbył się warsztat z mieszkańcami gminy Leoncin. Spotkanie poprowadziły panie, które współpracują z pracownią etnograficzną. Podczas warsztatu wypracowaliśmy mapy ważnych miejsc dla mieszkańców, nanieśliśmy pozycje nam bliskie, nie tylko zabytki, ale również punkty, które są ważne dla społeczności lokalnej. Przy okazji każdy mógł podzielić się wiedzą na temat losów gminy, ciekawych ludzi, którzy ją zamieszkują oraz opowiedzieć krótko swoją historię. Krótko, bo badaczki będą umawiały się z każdym zainteresowanym na indywidualne wywiady. Będą to już kolejne spotkania, bo panie etnografki mają już za sobą pierwsze wywiady. Bardzo dziękujemy wszystkim za czynny udział w warsztatach i cieszymy się, że było tak duże zainteresowanie historią gminy i naszym projektem.

Przypominamy, że efektem projektu będzie raport etnograficzny o gminie Leoncin oraz mapa z zaznaczonymi miejscami ważnymi dla mieszkańców. Mapa posłuży również jako materiał promocyjny gminy, a raport będzie dostępny dla wszystkich, którzy są zainteresowani historią gminy Leoncin.

Zadanie publiczne „Nasza historia” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

#Mazowszepomaga,

#programywspacia

#solidarnośćmazowiecka