Festiwal Wilkowian 2017

Festiwal Wilkowian 2017

23 września 2017 r. przed budynkiem strażnicy OSP w Wilkowie Polskim już po raz drugi odbył się Festiwal Wilkowian. Jest to wydarzenie cieszące się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców naszych wiosek. Pod sztandarem tej imprezy swoje siły łączą trzy miejscowości: Wilków Polski, Nowy Wilków i Wilków nad Wisłą.

W czasie ostatniego Festiwalu nie zabrakło rywalizacji, która zdecydowanie zdominowała plan wydarzenia. Nagrody Sołtysów czy Wójta Gminy Leoncin można było zdobyć chociażby w konkursie na najlepszą nalewkę, a także najsmaczniejszy swojski wypiek. Najwięcej emocji wzbudził quiz z wiedzy o okolicach. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z każdego z Wilkowów. Zwycięstwo odniosła reprezentacja Wilkowa nad Wisłą pod przewodnictwem tamtejszego sołtysa Andrzeja Kalisza.

Na festiwalowej scenie mogliśmy zobaczyć Pawła Ptaszkiewicza w jego autorskim programie dla dzieci. Stefan Ziembiński wykonał kilka utworów m.in. z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. Podziwialiśmy występ nauczycieli warszawskiej szkoły flamenco. Na finałową, taneczną zabawę zaprosiły nas zespoły Drinking Stones i Loose Band z Nowego Dworu Mazowieckiego. Całe wydarzenie poprowadzili Janusz Jezierski i Dawid Frączak.

Tak bogata lista atrakcji Festiwalu Wilkowian to wynik współpracy mieszkańców chcących urozmaicić lokalną rzeczywistość. W stu procentach pokrywa się to z hasłem towarzyszącym wydarzeniu od samego początku, czyli października 2016 roku. Brzmi ono: „łączymy się, aby pochwalić tym, co swojskie, smaczne i piękne”. Satysfakcja płynąca z budowania tak fantastycznej imprezy jest bezcenna. Od dwóch lat Wilkowianie pokazują, że dla chcącego, nie ma nic trudnego.