Śladami ścigacza KU-30

Śladami ścigacza KU-30

Ze Szlakiem Wisły połączyła nas chęć do działań społecznych, do pływania po mazowieckich rzekach i miłość do Wisły. Za nami parę projektów m.in. Trzy Kultury na terenie gminy Leoncin, Wiślane Spotkania, razem witaliśmy Flis Królewski, pływaliśmy w godzinę „W” w Warszawie, płynęliśmy z procesją Bożego Ciała, czy razem braliśmy udział w Moście Jagiełły. Niedawno zakończyliśmy cykl rejsów w ramach Mazowieckiej Aktywacji. Poznaliśmy się podczas tych działań i wiemy już, że możemy na sobie polegać. Brakowało nam wspólnej inicjatywy, która byłaby nasza, od początku do końca. Nasze łodzie stacjonują blisko Modlina, więc historia jest stąd, prawdziwa i zawiązana z Narwią i Wisłą.

„10 września 1939 roku, pod ostrzałem wojsk niemieckich ścigacz KU-30 stanął w Modlinie jako jedyna jednostka z OW „Wisła”. Przydzielono go do 8. Batalionu Saperów w ramach którego prowadził działania obronne okolicznych mostów”.

Dzisiejszy rejs upamiętnił to wydarzenie będąc żywą lekcją historii, początkiem nowego wspólnego działania.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wsparcie, za wszystkie rozmowy i plany na przyszłość. My nie rzucamy słów na wiatr…

Twierdza ModlinOchotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne – dziękujemy, że po tak intensywnych dniach byliście z nami 🥰

Ochotnicza Straż Pożarna w Zakroczymiu – dziękujemy za zabezpieczenie

Liga Morska i RzecznaFundacja Eskadra / Squadron FoundationNarodowe Muzeum Morskie w Gdańsku – przy takim wsparciu to my możemy więcej!

Był z nami również starosta nowodworski pan Krzysztof Kapusta , dziękujemy 🙂

Jesteśmy wdzięczni wszystkim gościom za udział w dzisiejszym wydarzeniu, wszyscy jesteście dla nas jednakowo ważni